poniedziałek, 27 czerwca 2016

Monte BalanceWszyscy już dawno opublikowali opinie a u Nas jak zwykle wszysto z poślizgiem.


 

Mało jest osób które nie znaja tego smaku. Lubią je dzieci i dorośli. A co by było gdybyśmy "odessali trochę tłuszczu" oraz odjęli trochę kalori?
Brzmi nierealnie? A jednak takie cudo powstało i można je znaleźć na sklepowej półce.

Ten produkt toReceptura Monte Balance została oparta na najnowszych badaniach na temat zalecanej dziennej dawki spożycia poszczególnych składników przy standardowym poziomie aktywności fi zycznej. Jest zgodna z EU Pledge - porozumieniem producentów żywności w Unii Europejskiej, wyznaczającym standardy dla składu i promocji produktów spożywczych skierowanych do dzieci poniżej 12 roku życia.

W Monte Balance znajdziesz:
  • Prawie 30% mniej kalorii niż w klasycznym Monte
  • 50% mniej tłuszczu oraz mniejszą zawartość cukru
  • 36% więcej białka w porównaniu do klasycznego Monte


Do tego, jak każde Monte nie zawiera:
  • Barwników
  • Żelatyny
  • Konserwantów
  • Glutenu
Jaką rolę w składzie Monte Balance pełnią guma guar i karagen?

Guma guar uzyskiwana z nasion roślin, wykorzystywana jako substancja żelująca, poprawiająca teksturę; jest naturalnym i nieszkodliwym zagęstnikiem. Pełni funkcje błonnika pokarmowego: pęcznieje w żołądku, daje uczucie sytości, pomaga pozbyć się zaparć, sprzyja namnażaniu się korzystnej mikroflory. Karagen uzyskiwany z czerwonych wodorostów, stosowany jako środek zagęszczający, również pełni funkcję błonnika pokarmowego, dając uczucie sytości i wydłuża czas pobytu pożywienia w jelitach.To Monte różni się od tego orginalnego konsystencją. Ta jest bardziej jak pudding ale w sumie w niczym to nie przeszkadza.
    Dla dzieciaków Monte Balance w smaku niczym nie różniło się od tradycyjnego, no może konsystencją ale to się dało przeżyć.
Młoda zjada z apetytem i tylko ze smutkiem przynosi pusty kubeczek który tak szybko się skończył.
A więc skoro nie czuć różnicy to lepiej podawać dziecku coś co chociaż troszkę jest zdrowsze.


    Z osobami dorosłymi było troszkę inaczej. Może temu, że łatwiej nam w pamięci przypomnieć sobie smak jakiegoś produktu. Każdego zadziwiła konsystencja, jednak były osoby które stwierdziły, że jednak tradycyjne Monte to jest ten prawdziwy, ulubiony smak. Dla mnie osobiście też bardziej smakuje orginalne Monte, bardziej wyczuwam w nim te wszystkie smaki niż w tym "odchudzonym" a i ta puddingowa konsystencja cś do mnie nie przemawia.

   Wiadomo, jeśli córka będzie chciała aby jej nadal kupować Monte Balanced to będę to robiła i może ja sama się do niego przekonam


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny

Jeśli masz ochotę napisz kilka słów

Chcesz obserwować zapraszam, będzie mi bardzo miło i na pewno odwiedzę Twojego bloga.

Życzę miłego dnia